WhatsApp Sözleşmesi İçin Süre Doldu!

0 21

Hepinizin bildiği gibi aylar önce WhatsApp yeni sözleşme duyurusu yapmış ve bilgileriminiz kayıt altında tutulacağına dair açıklamalarda bulunmuştu. 15 Mayıs 2021 tarihine kadar sözleşmeyi onaylamayanların kullanamayacağını açıklamışlardı. Peki şimdi ne olacak? WhatsApp sözleşmesi nasıl kabul edilir? WhatsApp sözleşmesi nasıl iptal edilir? detaylar yazımızda…

WhatsApp Sözleşmesine Dair Ufak Hatırlatmalar

whatsapp-gizlilik-sozlesmesine-dair

WhatsApp geçtiğimiz aylarda aldığı kararla uygulamayı sevenleri hüsrana uğratmış, yeni bir zorunlu sözleşme dayatmasında bulunmuş ve kabul etmeyenlerin de kullanamayacağını açıklamıştı. Hal böyle olunca milyonlarca kişi Telegram, BİP vb mesajlaşma uygulamalarına geçiş yaptı. Fakat WhatsApp sözleşmenin son onay tarihlerinde hep esnekliğe gitmişti. Son olarak da 15 Mayıs 2021 tarihine kadar sözleşmeyi onaylamayanların WhatsApp kullanamayacağını duyurmuştu. 15 Mayıs geçti ve hala WhatsApp kullanabiliyoruz.

WhatsApp, yine bir geri adım daha atarak yeni yaptığı açıklamaya göre 15 Mayıs’tan itibaren sözleşmeyi onaylamayanların hesapları kısıtlı olacak ve 120 günün sonuna kadar sözleşmeyi onaylamadıkları taktirde hesaplarına erişemeyeceklerini duyurdu. Yani 4 ay daha süre vermiş oldu. Buradan anlaşılacağı üzere WhatsApp kullanıcı kaybetmek istememektedir.

WhatsApp Sözleşmesi Nasıl Onaylanır Veya İptal Edilir?

WhatsApp sözleşmesini iptal etmek için WhatsApp üzerinden şu anlık herhangi bir seçenek bulunmamaktadır. Lakin süre dolmaya yakın WhatsApp uygulamasını açtığımızda ekranımıza tekrar sözleşmeyi kabul edip etmeyeceğimize dair seçenek çıkacaktır.

Onaylamak isteyen kişiler için de aynı durum geçerlidir. 120 günün sonlarına doğru ekranlarına gelecek seçenekte gizlilik sözleşmesini onaylayabilirler.

Sizlerin WhatsApp sözleşmesi hakkında düşünceleriniz neler? lütfen yorumlarda belirtiniz.

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.