Twitter’dan Yeni Güncelleme: Bahşiş Kutusu

1 31

Geçtiğimiz ay bahşiş kutusu duyurusunu yapan Twitter, birkaç gün önce yeni güncellemesini resmen kullanıma sundu.

Pandemiden dolayı evlerde kaldığımız bu dönemde internette bir hayli fazla vakit geçiriyoruz. Hal böyle olunca sosyal medya platformları da bundan nasibini alıyor. Twitter, pandemiden öncekiyle şu anki arasında aktif kullanıcı sayısında %20 artış yaşadı. Kullanıcı bazlı istekleri de yerine getirmeye çalışan Twitter, son güncellemesiyle bahşiş kutusu özelliğini devreye soktu.

Twitter, bahşiş kutusu özelliğini ilk test halindeyken duyurduğunda, birçok kullanıcısını heyecanlandırmıştı. Merakla beklenen özelliği nihayet geçtiğimiz günlerde aktif etti. Şimdi nasıl aktif edicez? diyenlerinizi duyar gibiyiz.

Twitter Bahşiş Kutusu Aktifleştirme

twitter-yeni-guncelleme-bahsis-kutusu

Bahşiş kutusu özelliği Android ve IOS kullanıcılarına sunuldu. İlk etapta kısıtlı sayıda kullanıcıların kullanmasına izin veriliyor. Ayrıca Twitter web tarayıcısında bu özellik henüz aktifleştirilmedi. Yakın zamanda web tarayıcılarında da kullanıcılara sunulması beklenmektedir. Şu an sadece İngilizce dil destekli kullanıma açılıyor. Yani özellikten faydalanmaya para göndermeye başlamanız için Twitter dil seçimi ayarlarından uygulama dilini İngilizce yapmanız gerekmektedir. Bahşiş kutusu özelliğinin butonunun nerede olduğunu merak edenler için söyleyelim. “Takip et” butonunun hemen solunda yer alacak.

Twitter Bahşiş Kutusu Özelliğini Kimler Kullanabilecek?

Bahşiş özelliği, sanıyoruz ki en çok Twitter fenomenlerini sevindirmiş olsa gerek. Bu güncelleme yüksek takipçili hesaplar için ek gelir kapısına dönüşecek. Bahşiş kutusu özelliğini kullanabilecek hesaplar ise şu şekildedir;

  • İçerik oluşturucuları
  • Gazeteciler
  • Uzmanlar
  • Sivil Toplum Kuruluşları

Twitter’ın kısıtlı olarak sunduğu bu özelliği her dilde ve her kullanıcıya ne zaman sunacağı ise henüz bilinmemektedir. Yeni özellik hakkında sizin düşünceleriniz neler?

Bizim sitemizde bahşiş kutusu ne yazık ki yok : )Bizlere destek olmak istiyorsanız sitenin altından yorum yapabilir ve sosyal medya adreslerimizi takip edebilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin
1 yorum
  1. Mehmet Cankurt diyor

    Çok faydalı ve güzel bir yazı olmuş. web ilgili güncel yazılarınızı ilgiyle takip edeceğim.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.