Pandemi Destek Başvurusu Nasıl Yapılır? 2021

0 10

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın koronavirüsten dolayı ihtiyaç sahiplerine yönelik başlattığı pandemi destek başvurusu nasıl yapılır? nereden yapılır? bu soruları yanıtlayacağız.

İhtiyaç sahibi milyonlarca vatandaşımız pandemi destek başvurusuna kayıt yaptı, yapmaya da devam etmektedir. Toplam ödenecek miktar 1100 TL olup yardımın 3. fazında kayıtlar e-devlet üzerinden devam etmektedir.

Daha önce yani 1. faz ve 2. fazda yardım alanlar bu ücretten yararlanabilecek mi? Daha önce form doldurup yardım alanlar bu haktan ne yazık ki faydalanamayacaklar. Bu haktan yararlanamayacak diğer kişiler de şunlardır:

  • Memurlar (4/c)

  • Kamu işçileri (4/a)
  • Emekliler
  • İşsizlik maaşı alanlar
  • Kısa çalışma ödeneği alanlar

Yukarıda listelediğimiz kişiler başvuru yapsalar bile değerlendirilmeye alınmayacaklardır.

Pandemi Destek Başvurusu Nasıl Yapılır?

Pandemi destek başvurusu yapabilmek için öncelikle yukarıda bahsedilen listede olmadığınızdan emin olmalısınız. Ardından E-devlet’e giriş yapıp arama butonuna “Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı” yazıp çıkan ekranda “Pandemi Sosyal Destek Ön Başvurusu” seçeneğine tıklayıp ön başvurunuzu yapabilirsiniz.

Bir diğer yöntem aşağıdaki linke tıklayıp “Pandemi Sosyal Destek Ön Başvurusu”  yapacağınız ekrana E-devlet’te T.C kimlik no ve şifrenizi girerek direkt ulaşabilirsiniz.

Pandemi Sosyal Destek Ön Başvurusu için tıkla

Başvuru sonuçları açıklandığında sizlere yine anında haberdar edeceğiz. Bizi takipte kalmanız dileğiyle…

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.