İnternetten Banka Hesabı Açmak Artık Mümkün

0 26

Çağımızın en büyük sorunlarından biri olan yeni tip koronavirüs yüzünden bankalar da düzenlemeye gitti. Yeni düzenlemeye göre artık uzaktan banka hesabı açılabilecek. İşte detaylar…

Koronavirüsten dolayı bankalarla fiziksel teması azaltmak için Resmi Gazete’de yayımlanan “Bankalarca Kullanılacak Uzaktan Kimlik Tespiti Yöntemlerine ve Elektronik Ortamda Sözleşme İlişkisinin Kurulmasına İlişkin Yönetmelik” yürürlüğe girdi.

Bankacılıkta yeni düzenleme 1 Mayıs 2021 tarihinde yürürlüğe girdi . Yeni düzenlemeye göre bankalara gitmeden de hesap açılabilecek. Peki bu nasıl olacak? Uzaktan banka hesabı nasıl açılır? aşama aşama bunu anlatacağız.

Uzaktan Banka Hesabı Nasıl Açılır?

internetten-banka-hesabi-acmak-nasil-olur

İster bilgisayarınızdan ister akıllı cep telefonlarınızdan uzaktan görüşme sağlayarak istediğiniz bankadan hesap açabileceksiniz. Bunun için yapmanız gerekenler şunlar;

  • Öncelikle kameraya sahip bir bilgisayar veya cep telefonunuz olmalıdır.
  • Banka hesabı açmak istediğiniz bankanın mobil uygulamasını indirmelisiniz. Bilgisayardan banka hesabı açmak isteyenler de bankanın internet sitesine girmelidir.
  • Kimliğinizi hazır edip yanınızda bulundurun.
  • Bankaya ait müşteri olmadığınız için banka temsilcisiyle iletişime geçin.
  • Görüntülü konuşma başlatılacak ve banka müşteri temsilcisinin sizden istediği bilgileri doğru bir şekilde iletin.
  • Banka müşteri temsilcisinin sizlerle daha sağlıklı iletişim kurması ve kimlik doğrulaması açısından etrafınızın aydınlık olmasına özen gösterin.
  • Müşteri temsilcisinin istediği bilgileri eksiksiz verdiğiniz taktirde yeni banka hesabınız açılmış olacaktır.

Artık bankaya gitmeden bu şekilde çalışmak istediğiniz bankayla iletişim kurup kolayca banka hesabı açabilirsiniz. Aklınıza takılan bir soru varsa yorumlarda buluşalım.

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.