Instagram Takipçi Arttırma Yöntemleri

Instagram Takipçi Arttırma Yöntemleri Nelerdir?

0 26

Instagram’da takipçiniz az geliyor, takipçi arttırmak istiyor olabilirsiniz. Bunun birkaç yöntemi mevcut. Bu yazımızda instagram takipçi arttırma yöntemlerini yazacağız. Bu sayede yüzlerce binlerce takipçi elde edebileceksiniz.

Takibe Takip Yaparak Takipçi Arttırma Yöntemi

Instagram’da takibe takip yaparak takipçilerini arttıran binlerce hesap bulunmaktadır. Siz de bu yöntemi kullanarak takipçi kasabilirsiniz. Yalnız bir konuya dikkat etmeniz gerekmektedir. Saatte, günde çok fazla takip etme isteği göndermeyin. Instagram tarafından takip etme engeli yiyebilirsiniz. Tahmini olarak saatte 50-100 arasında günlük ise 300-400 kişiyi geçmeyecek şekilde takip etme isteği gönderebilirsiniz.

Instagram’da Tanıtım Yaparak Takipçi Arttırma

instagram-takipci-arttirma-taktikleri-1-1

Instagram için belirli bütçe belirleyip hedef kitlenizi seçerek tanıtım yapabilirsiniz. Bu sayede en uygun hedef kitlesi ile takipçi sayınızı hızla arttırabilirsiniz. Instagram’da tanıtım yapmak için öncelikle profesyonel hesaba geçiş yapmalısınız. Hesabınızın “Ayarlar” sekmesine girip “Profesyonel hesaba geçiş” seçeneğine tıklayarak kolayca geçebilirsiniz. Profesyonel hesaba geçtikten sonra profilinizde değişiklikler gözlemleyeceksiniz. “İstatistik” ve “Tanıtımlar” seçenekleri artık görünür hale gelmiş olacak.

instagram-tanitim-yapma

Artık “Tanıtımlar” seçeneğine tıklayıp bütçenizi ve hedef kitlenizi belirleyerek tanıtım verebileceksiniz. Bu sayede bütçenizle doğru orantılı olarak Instagram’da takipçilerinizi arttırabileceksiniz.

Instagram Panelleri İle Takipçi Kasma

Sosyal medyada paneller aracılığı ile hesabınıza etkileşimler sağlayabilirsiniz. Panel olayına daha geniş pencereden bakacak olursak karşımıza “SMM” yani “Social Media Marketing” ve Türkçe okunuşu “Sosyal Medya Pazarlama” olan bir sistem karşımıza çıkar.

Bu yazıyı da beğenebilirsiniz >>  Instagram IGTV'den Nasıl Para Kazanılır?

Smm Panel, sosyal medya hesaplarınıza abone, beğeni, görüntüleme, takipçi vs gibi etkileşimler sağlar. Youtube, Instagram, Twitter ve Facebook gibi tüm sosyal platformlarda kullanılabilir. Belirli bir ücret karşılığında internette bu hizmeti veren birçok site bulunmaktadır.

Çekiliş Yöntemi İle Takipçi Arttırma

instagram-takipci-arttirma-teknikleri-2-2

Çekiliş yaparak veya yaptırarak takipçi arttırma, Instagram‘da son zamanlar oldukça popüler olan bir yöntemdir. İnsanların dikkatini çekecek şekilde ortaya ödül koyarak çekilişler düzenleyebilirsiniz. Çekilişe katılmak isteyenler için “takip etmesi ve yorumlarda bir-birkaç kişiyi etiketleme” şartı koyarak takipçi kasabilirsiniz.

Kendinizin çok takipçili bir sayfası yoksa çekiliş yöntemini başka sayfalara teklif vererek yaptırabilir yine o sayfayı çekilişte takip edecek kişi kadar sizin sayfanızı da takip etmiş olacaklardır.

Takipçi Sayısını Koruyup Arttırma Tüyoları

Bu bölümde Instagram takipçi sayınızı nasıl koruyup daha da arttıracağınız ufak birkaç tüyodan bahsedeceğim.

Takipçilerinizle Etkileşimde Olun

Instagram‘da takipçi arttırmak veya olan takipçiyi sayfada tutmak için kullanıcılarla sürekli etkileşimde bulunmanız gerekmektedir. Gerekirse yorumlarda çok beğeni alanların yorumunu siz de beğenebilir hatta yorumunu cevaplayarak kullanıcılarla etkileşimde bulunabilirsiniz. Bu sayede takipçi sayınızı korur ve arttırabilirsiniz.

Paylaşacağınız İçeriğe Dikkat Edin

Instagram’da belirlediğiniz konseptte gitmelisiniz. Takipçi kitlenizi üzecek veya ilgisi dışında kalacak paylaşımlardan uzak durmalısınız. Nitekim takipçi sayınızı koruyamaz aksine daha da aşağılara çekersiniz. Takipçi sayınızın genelini ilgilendirecek paylaşımlar, bol etkileşim alacak paylaşımlar yaparak takipçi sayınızı korur ve daha da arttırabilirsiniz.

Instagram’ı Aktif Olarak Kullanın

Bunun ne önemi var diyecek olabilirsiniz. Instagram’ı aktif kullanarak sürekli paylaşımlarınızı göz önünde tutabilir ve Instagram’a yeni gelebilecek bir güncelleme için ilk siz o yeni özelliği kullanarak fark yaratabilirsiniz.

Hashtag Kullanımı

Hashtag (#) kullanımı sadece Instagram için değil bütün sosyal medya platformları için geçerli önemli bir özelliktir. Kullandığınız hashtag sayesinde takipçiniz olmayan kişilere bile hitap etmiş olabileceksiniz. Burada önemli nokta aşırı hashtag kullanımına kaçmamanız ve hashtaglerinizi özenle seçmenizdir.

Bu yazıyı da beğenebilirsiniz >>  Twitter Arama Geçmişi Silme Nasıl Yapılır? (2021)

 

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.