Instagram Profilime Bakanları Nasıl Görebilirim?

Instagram Profilime Kimin Baktığını Görebilirmiyim?

1 41

Sosyal medyada en çok kullanılan platformlardan biri olan Instagram’da malum stalk yapanların sayısı da bir hayli fazladır. Bilmeyenler için kısaca stalk; bir kişinin profiline gizlice bakma olayıdır. Stalk olayı kadar “Acaba bugün Instagram profilime kimler girdi?” sorusu da insanın kendi içerisinde merak uyandırmaktadır. Peki profilimize kimlerin girdiğini görmemiz mümkün mü? Yani diğer deyişle stalk yapanları tespit edebiliyor muyuz? İşte bu yazımızda bunlara cevap vereceğiz.

Instagram Profilime Bakanları Görebilir Miyim?

Birçok Instagram kullanıcısı, merak ettiği profillere girip inceleme yapmaktadır. Aynı zamanda kendi profillerine de başka kullanıcılar girip stalk yapmaktadır. Instagram’da profilimizi ziyaret eden kişiyi görebilir miyiz sorusunun cevabı ise net şekilde “HAYIR“.

Instagram Profilime Kim Bakmış Uygulamaları

instagram-profilime-kim-bakmis-uygulamasi

Israrla bu konuyu vurgulamak istiyoruz. Instagram‘ın kesinlikle profilinizi ziyaret eden kişileri gösterme özelliği yoktur. Ama aksini iddia eden IOS ve Android bir sürü uygulama yayınlanmış. Bunlara kesinlikle itibar etmemeniz gerekmektedir. Zaten çoğu uygulama da birbirinin kopyası olmuş durumda.

Farzedelim ki uygulamalardan birini indirdiniz. Ne gibi olumsuz sonuçlar doğurabilir buna değinelim. Birincisi, takip ettiğiniz kişi sayısının kendiliğinden arttığını görebilirsiniz. Çünkü bu tarz uygulamalar üzerinden hesabınıza giriş yaptığınızda “SMM” (Social Media Marketing) paneller yardımıyla datalarına eklenmiş oluyorsunuz. “Instagram’da takipçi arttırma” isimli yazımda bu konulara değinmiştim, okuyabilirsiniz. İkinci bir olası senaryo ise bu uygulamalara gerçekten inandığınız an paranızı bile kaptırma durumunuz var. “Premium hesap” olma adı altında sizden ücret talep edebilirler.

Sonuç olarak; Instagram yeni bir güncelleme yapıp olası “profilime kim girmiş” özelliği getirene kadar hiçbir şekilde profilinize giren kişileri göremezsiniz. Bu konuda mağazalardaki üçüncü part yazılımlara hiçbir şekilde güvenmeyiniz.

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Değerli yorumlarınızı bekliyoruz.

Bunları da beğenebilirsin
1 yorum
  1. Derin k diyor

    İntetnette bir çok uygulama geziyor. O zaman onların hepsi dolandırıcı. Bilgi için tşk

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.