Instagram IGTV’den Nasıl Para Kazanılır?

0 19

Bu yazımızda IGTV’den bahsedip, IGTV’den nasıl para kazanılır? Gerekli şartlar nelerdir? bu soruları yanıtlayacağız.

Dünyanın en popüler uygulamalarından biri olan Instagram’da bilindiği üzere video süreleri kısıtlıydı. Hikayelerde ve video postlarda Instagram bizlere video süre kısıtlaması veriyordu. IGTV ile kullanıcılarına rahat video paylaşım deneyimi sunan Instagram, şimdi de para kazanma özelliğini sunmaya hazırlanıyor. Bu sayede paylaştığınız videolardan para kazanabileceksiniz.

Instagram, özellikle kullanıcılarını Youtube gibi başka platforma geçmemesini istedikleri için IGTV özelliğini getirmişti. Birçok fenomen veya diğer kullanıcılar Instagram’da video üzerine para kazanamamaktaydı. TikTok, Youtube gibi platformlarda para kazanılması Instagram’a kullanıcı kaybettirmekteydi. Artık buna da çözüm getirildi. Para kazanma konusunda en son Instagram’da alışveriş özelliği gelmişti. Artık IGTV’den para kazanmak da mümkün hale gelecek.

Instagram’da IGTV’den para kazanmanın yanı sıra rozet sistemi de gelecek. Getirecekleri rozet sistemiyle kullanıcılar rozet satın alıp yayıncıya bağış yapabilecek. Üç farklı rozet sisteminden bahsedilmektedir. Rozetlerin fiyatı 1 dolar, 2 dolar ve 5 dolar olarak belirlendiği söylenmektedir. Türkiye’de fiyatları nasıl olur henüz bilinmiyor. Instagram bu getirdiği özellik ile TikTok’a bayağı benzeyecek gibi görünüyor.

Instagram IGTV’den Para Kazanma Nasıl Aktif Edilir?

instagram-igtv-para-kazanmayi-aktif-hale-getirmek

Instagram IGTV’den iki farklı yoldan (video izlenme ve rozet sistemi) para kazanmak isteyen kullanıcılar biraz daha bekleyecek gibi görünmektedir. Henüz deneme aşamasında olan para kazanma özelliği yakın zamanda kullanıcılara sunulacak. Instagram bu sayede hem Youtube’a hem de TikTok’a meydan okumuş oldu. Bu özelliği aktif etme şartlarına gelecek olursak;

Instagram IGTV’den Para Kazanmayı Aktif Etme Şartları

IGTV’den para kazanmak için aşağıdaki şartları sağlamanız gerekmektedir.

  • 18 yaşından büyük olmak.
  • En az 10.000 takipçiye sahip olmak.
  • Son 2 ayda IGTV videolarının 30.000 izleyici sayısını aşmış olması gerek.
Bu yazıyı da beğenebilirsiniz >>  Instagram Profilime Bakanları Nasıl Görebilirim?

Bakalım TikTok ve Instagram rekabetinde kazanan kim olacak? Yeni gelen özellik hakkında değerli yorumlarınızı bekliyoruz.

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.