Instagram Alışveriş Özelliği Nasıl Açılır?

0 25

Instagram alışveriş özelliği, Türkiye’de en sık kullanılan özelliklerden biridir. Instagram’da satış yapan büyük ve küçük birçok marka bu sayede daha verimli alışveriş hizmeti sunuyor.

Instagram alışveriş özelliği sayesinde, Instagram’dan satış yapan büyük, küçük tüm markalar e-ticaret sitelerine yönlendirilen etiketler sayesinde daha fazla kullanıcıya erişiyor ve daha çok kazanç sağlıyor. Dolayısı ile ürün satışı yapan kişiler Instagram alışveriş özelliği ile avantaj sağlıyor. Bu konu biraz karışık gibi görünse de işlem oldukça basittir. Sizler için Instagram alışveriş özelliği nasıl açılır? konusunda ayrıntılı bilgilendirme yapacağız.

Instagram üzerinden alışveriş hizmeti sunmak için işletmenizin belirli bir ülkede olması gerekmektedir. Instagram alışveriş özelliği ilk olarak Amerika, Kanada gibi ülkelerde başladı. Türkiye’de de yeni yeni kullanılmaya başlandı. Henüz tüm markalar bu şekilde hizmet vermese de bazı büyük markalar bu şekilde kullanıcısına ulaşıyor. Dolayısı ile e-ticaret sitesi olan her kullanıcı Instagram alışveriş özelliğinden faydalanabilir. Bunun için Instagram alışveriş seçeneğini aktif hale getirmelisiniz.

Adım Adım Instagram Alışveriş Özelliği Açma

instagram-alisveris-ozelligi-nedir-nasil-acilir

Aşağıda adım adım Instagram alışveriş özelliğini açma hakkında bilgilendirme yapacağız. Bu adımları izleyerek hemen kullanıma açabilirsiniz.

  • Instagram hesabınızın ticaret ilkelerine uygun bir işletme profili olması gerekmektedir.
  • Hesabınızın aynı zamanda Facebook işletme sayfasının bulunması gerekiyor. Eğer böyle bir sayfanız yok ise bağlantı hesabı açmanız gerekmektedir.
  • İşletme sayfasını açmak için yaş ya da ülke sınırlaması yoktur.
  • Instagram işletme profilinizin size ait olduğuna dair bir ürün kataloğu oluşturmanız gerekmektedir. Biri Facebook sayfanıza bağlı olmalıdır. Instagram alışveriş kataloğunu oluşturarak kullanıcıları kendinize çekebilirsiniz.
  • Hesabınız kontrol edilerek onaylanacaktır. Eğer yeni bir katalog oluşturduysanız kataloğunuz da kontrol edilecektir. Instagram shopping hesabı onaylanması biraz sürebilir.
Bu yazıyı da beğenebilirsiniz >>  Instagram IGTV'den Nasıl Para Kazanılır?

Instagram Ürün Etiketleme Nasıl Yapılır?

Instagram işletme hesabınıza giriş yapın. Daha sonra profiliniz de bulunan üç noktaya tıklayın. İşletme ayarları içerisinde alışveriş seçeneğine tıklayın. Shopping on Instagram özelliğini açarak katalog seçin. Katalog seçimi ardından ürünlerinizi etiketlemeye başlayabilirsiniz. Etiketleme ile daha fazla kullanıcıya erişim sağlayacaksınız.

Aşamaları adım adım uyguladığınızda Instagram alışveriş özelliğini açmış olacaksınız. Takıldığınız bir nokta olduğunda konu altından yorumlarda bizlerle iletişime geçmeyi unutmayın.

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.