Bir Zamanların En Popüler Web Siteleri

3 39

İnternetin yaygın olmadığı, web sitelerin günümüzdeki kadar çok olmadığı 10-20 sene kadar önceye gideceğiz bu yazımızda. Hala hafızalarımıza kazınmış halde duran 2000’li yıllardaki web sitelerinden bahsedeceğiz. Hatta bazıları hala yayın hayatına devam etmektedir. O halde başlayalım. Sizler için bir zamanların en popüler web sitelerini listeledik.

Zamanının En Popüler Web Siteleri

1. Yonja

zamaninin-en-populer-internet-siteleri

Bilenler bilir. Hemen hemen şu anki popüler sosyal medya platformlarının olmadığı zamanlarda Yonja vardı. İlk arkadaşlık sitesidir. Facebook çıktığından beri büyük kullanıcı kaybı yaşadı. 2000’li yılların ilk zamanlarında ortaya çıkmış olup hala aktif durumdadır.

2. Rapidshare

zamaninin-en-iyi-web-siteleri-rapidshare

Bilgisayarına arşiv yapanların vazgeçilmez sitesi olan Rapishare, bir dosya upload sitesiydi. 2002’li yıllarda kurulup 2010 yılında “Dünya’nın en çok girilen 50 sitesi” ünvanını almış bir siteydi. Ücretli ve ücretsiz üyelikleri mevcuttu.

3. AltaVista

altavista-zamaninin-en-iyi-web-siteleri

Dünya’daki ilk arama motoru olarak kabul edilir. Zamanında popüler olup Yahoo tarafından satın alındı. Google ile baş edemeyince rafa kalktı.

4. Hoppala

hoppala-zamaninin-en-iyi-web-siteleri

Bir neslin eğlence sitesiydi. Site içindeki şakalar, oyunlar, fıkralar ile zamanının en çok girilen internet sitelerinden biriydi. Özellikle bu siteyi hatırlayanlar duygulanabilir. 🙂

5. Kraloyun

zamaninin-en-populer-web-siteleri-kraloyun

Zamanında GTA V mi vardı? Hemen hemen herkesin bir zamanlar bu siteye girip flash oyunlar oynamışlığı vardır.

6. ForumTr

zamaninin-eni-populer-web-siteleri-forumtr

Bir tane de forum sitesi örneği verelim dedik. Zamanının en popüler forum sitelerinden biriydi. Şu an hala açık lakin kullanan var mı bilemeyiz.

7. e-kolay

zamaninin-eni-iyisiteleri-e-kolay

2000’li yılların başlarında internet sağlayıcısı olarak hizmet veren e-kolay, kendi sitesi içerisinde de oyun, haber, webmail gibi birtakım hizmetler barındırıyordu. Bir dönemler haber okumak isteyen kişilerin bile özellikle giriş yaptığı sitelerden biriydi. Her geçen sene eski günlerini mumla aradı. Birkaç sene evvel de tamamen kapandı. Ey gidi günler…

Bu yazıyı da beğenebilirsiniz >>  İnternet Olmadan Whatsapp Nasıl Kullanılır?

 

Sizler de unutulduğunu düşündüğünüz veya hala giriliyor dediğiniz eski zamanlardan bugüne gelen web sitesi varsa yorum alanından yazabilirsiniz. Bakalım kimler hangi siteleri hatırlıyor. 🙂

Bunları da beğenebilirsin
3 Yorumlar
  1. Hülya Cankurt diyor

    Ah nerede o eski günler neredeyse 30 yıl öncesine gittim resmen.

  2. Dolar diyor

    eskiler eskiden güzeldi

  3. Ali cansu diyor

    E-kolay net vardı kotalı paket alırdık bağlanmaya çalışırdık çevirmeli internet sesini bilenler vardır super bi sesti

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.